Dni Pola w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Ciciborze Dużym

5 czerwca 2024 roku 7 uczniów naszej szkoły wraz z Panem Tomaszem Boguszem uczestniczyli w Dniach Pola w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Ciciborze Dużym. Tematem spotkania była „Rejestracja odmian ważnym elementem porządkowania rynku nasiennego w Polsce”. Uczniowie obejrzeli poletka doświadczalne z odmianami zbóż, rzepaku, ziemniaków, roślin bobowatych, kukurydzy i słonecznika. Każdy z uczestników spotkania miał możliwość konsultacji z firmami nasiennymi i agrotechnicznymi.

W trakcie spotkania pracownicy KRUS w Białej Podlaskiej zorganizowali konkurs „BHP w rolnictwie”, w którym nasi uczniowie zajęli 3 czołowe miejsca i otrzymali atrakcyjne nagrody.