V Krajowe Dni Pola Boguchwała 2024

W dniach 13 – 15 czerwca 2024 roku grupa 6 uczniów Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki pod opieką pana Andrzeja Kalinowskiego i pana Mateusza Liniewicza, reprezentowało naszą szkołę na V Krajowych Dniach Pola organizowanych przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

W piątek 14 czerwca obchodzony był Dzień Młodego Rolnika, dedykowany uczniom szkół rolniczych z całej Polski. Po raz pierwszy na Dniach Pola odbyły się Krajowe Mistrzostwa Szkół Rolniczych, do których przystąpiły 32 placówki. Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Żuk, Dawid Szymula i Maciej Zieliński. Konkurs składał się z części teoretycznej oraz praktycznej, podczas której uczniowie wykonywali manewry zestawem ciągnik rolniczy – prasa belująca.

Po zmaganiach konkursowych, zwiedzaniu stref tematycznych, warsztatach na polach doświadczalnych, uczniowie uczestniczyli w panelu dyskusyjnym nt.” Nowoczesnego rolnictwa oczami młodego rolnika”, który prowadził Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – pan Adam Nowak.

Podczas Dni Pola można było również obejrzeć wystawę starych silników, zasiąść za sterami symulatora lotu myśliwca F-35 czy też wziąć udział w konkursie dojenia krowy, w którym to nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni.

W sobotę 15 czerwca, po zwiedzeniu strefy wystawowej przy siedzibie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zmęczeni, pełni wrażeń i zachwyceni Polską południowo – wschodnią uczniowie wyruszyli w drogę powrotną do szkoły.