Wycieczka młodzieży do gospodarstwa Państwa Justyny i Łukasza Maciorowskich - bohaterów programu Rolnicy.Podlasie

W dniu 7 października 2024 r. grupa 55 uczniów uczestniczyła w największej grze terenowej w regionie zorganizowanej w gospodarstwie rolnym Państwa Justyny i Łukasza Maciorowskich. Gra polegała na przejściu labiryntu kukurydzy oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące rolnictwa i ekologii. Po labiryncie młodzież wzięła udział w zawodach polegających na dojeniu krowy na czas. Ostatnią konkurencją były wyścigi w workach typu big-bag. Państwo Maciorowscy zorganizowali również grilla z kiełbaskami i opowiadali o specyfice swojego gospodarstwa. Zdecydowanie tam wrócimy.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jest to największy w Polsce Park Narodowy – jego powierzchnia wynosi 59 223 ha i obejmuje najbardziej interesującą pod względem przyrodniczym część Kotliny Biebrzy z najlepiej zachowanym w Europie kompleksem torfowisk. Uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję podziwiać torfowisko wysokie z ciekawymi roślinami oraz zimową ostoję największego ssaka, króla bagien – łosia. Przewodnicy w ciekawy sposób przekazali młodzieży informacje na temat Parku, roślinności, a także zwierząt w nim występujących.

Uczniowie wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Pani Monika Kalinka, Pani Agata Naumiuk, Pani Barbara Krupa oraz Pani Krystyna Stefaniuk.