Absolwenci na stażu zawodowym w Holandii w 2016 roku

Pogłębianie wiedzy oraz ciągłe zdobywanie nowych umiejętności zawodowych jest w dzisiejszych czasach niezbędne do właściwego funkcjonowania na rynku pracy.

Wychodząc naprzeciw potrzebom podnoszenia kwalifikacji przez uczniów i absolwentów ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w odpowiedzi na zaproszenie Związku Młodzieży Wiejskiej do współpracy w projekcie „Agriculture Facilities – Education Opportunities” (2015-1-PL01-KA102-01580) został zorganizowany wyjazd 3 absolwentów Technikum kształcącym w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i technik rolnik na 3-miesięczny staż zawodowy w Holandii. Projekt realizowany jest w ramach Programu Erasmus+, a partnerami przedsięwzięcia są: Uitzendgroep Sun-Power B.V. – po stronie holenderskiej oraz placówki edukacyjne kształcące w zawodach rolniczych – po stronie polskiej.

Głównym celem działania jest zwiększenie kompetencji zawodowych uczniów i absolwentów szkół o profilu rolniczym poprzez zdobycie
doświadczenia na plantacjach rolnych w Holandii. Uczestnicy poznają specyfikę miejsca pracy oraz metody i techniki wykorzystywane w nowoczesnym rolnictwie podczas prac pielęgnacyjnych przy roślinach. Realizacja projektu odbywa się w szklarniach oraz szkółkach drzewek owocowych w miejscowości Tienray w Limburgii. Ponadto uczestnicy projektu biorą udział w wycieczkach turystyczno – krajoznawczych – zwiedzili m. in. Amsterdam i Hagę.