Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej

Logo ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WINCENTEGO WITOSA W LEŚNEJ PODLASKIEJ

Logo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Logo Sieci Szkół Rolniczych MRiRW

Agro Show Bednary 2023

Grupa 55 uczniów klas I – V Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik architektury krajobrazu oraz technik weterynarii pod opieką pana Bartosza Reducha, pana Rafała Chmiela, pana Andrzeja Kalinowskiego oraz pana Mateusza Liniewicza, w dniach 21-22.09.2023 r. uczestniczyła w Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Agro Show Bednary organizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Wyjazd rozpoczął się wizytą na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie młodzież zwiedziła laboratoria, w których poddawane są testom części maszyn rolniczych, laboratorium biomasy testujące piece na biomasę oraz stację diagnostyczną prowadzącą przeglądy pojazdów oraz zapoznała się z ofertą edukacyjną uczelni. W dalszej części dnia młodzież udała się na strzelnicę, gdzie pod opieką instruktorów uczniowie mogli spróbować swoich sił w precyzyjnym strzelaniu do tarczy, mając do dyspozycji trzy rodzaje prawdziwej broni palnej.

W piątek 22 września uczestnicy wyjazdu dotarli na największą plenerową wystawę rolniczą w Europie Agro Show Bednary 2023. Jak co roku była to prawdziwa uczta dla miłośników rolnictwa i nowoczesnych maszyn rolniczych. Młodzież miała okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w branży, spotkać z ekspertami oraz zobaczyć maszyny w akcji. Dla rolników i pasjonatów rolnictwa to z pewnością niezastąpiona impreza.

Uczniowie wrócili z wycieczki pełni wrażeń, a także wzbogaceni o najnowszą wiedzę z zakresu nowinek technologicznych stosowanych w rolnictwie.