Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej

Logo ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WINCENTEGO WITOSA W LEŚNEJ PODLASKIEJ

Logo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Logo Sieci Szkół Rolniczych MRiRW

Biwak integracyjny

Uczniowie klasy I Technikum w zawodzie technik weterynarii pod opieką pani Marty Rudowskiej oraz Magdaleny Niedźwiedź w dniach 12-13 czerwca uczestniczyli w biwaku integracyjnym w Ośrodku Leśna Ryba w Starej Jedlance.

Swoją leśną przygodę uczniowie rozpoczęli od zabawy w terenie i zajęć paintballowych. Podzieleni na dwie rywalizujące z sobą drużyny, przy użyciu markerów gotcha valken o naciągu sprężynowym typu shotgun, rozgrywali dwa scenariusze gry. Pierwszy polegał na przechwyceniu flagi przeciwnika, drugi zaś na ochronie VIPa. Gra terenowa była na tyle emocjonująca i do tego stopnia podgrzała atmosferę w grupie, że uczestnicy postanowili się schłodzić w rześkich wodach jeziora Gumienko. Kąpielom, zabawom, pływaniu kajakiem oraz rowerem wodnym nie było końca.

Drugi dzień biwaku obfitował w kolejne niespodzianki. Młodzież próbowała swoich sił w parku linowym. Na przeszkodzie przyszłym weterynarzom stanęły umieszczone na wysokości od 5 do 12 m nad ziemią ścianki wspinaczkowe, kolejki tyrolskie, ruchome pomosty, pajęcze sieci, huśtawki, belki oraz zwisające liny do skoku wahadłowego w stylu Tarzana. Uczestnicy zabawy pokonywali nadziemne trasy na linach ćwicząc ciało, koncentrację, siłę woli i odwagę. Przezwyciężali własne lęki, walczyli z ograniczeniami i wzmacniali poczucie własnej wartości oraz pewność siebie.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Dwa dni, wypełnione po brzegi aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, minęły niepostrzeżenie. Pozostały niezapomniane wrażenia, piękne wspomnienia, zacieśnione relacje klasowe i satysfakcja z dobrze wykonanego zadania.