Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

“Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny”

Czesław Miłosz

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych odbył się 16 października 2024 roku.

Apel rozpoczął Pan Dyrektor Radosław Klekot, powitał serdecznie przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, dziękując za cierpliwość, serce i wytrwałą pracę. Szczególne słowa i życzenia skierował również do młodzieży i uczniów klas pierwszych, aby z zaangażowaniem zdobywali wiedzę i korzystali z wielu możliwości, jakie daje nasza szkoła.

Następnie uczennica klasy trzeciej technikum w zawodzie technik weterynarii Dominika Jastrzębska odczytała list Pana Czesława Siekierskiego – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Po ślubowaniu, dzięki któremu uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej, wystąpiła przedstawicielka uczniów klas pierwszych Wioletta Dzyr – uczennica klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, która w imieniu swoich koleżanek i kolegów podziękowała wszystkim za okazane wsparcie i obiecała godnie reprezentować szkołę i dbać o jej dobre imię.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrała Julia Byczyk – uczennica klasy czwartej Technikum w zawodzie technik weterynarii, która powitała pierwszoklasistów w gronie społeczności szkolnej i przekazała serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Jako wyraz swojej wdzięczności uczniowie wręczyli kwiaty.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez Zespół wokalno – instrumentalny „Takt” pod kierunkiem Pana Sławomira Bartniczuka.

Po uroczystości Pan Dyrektor zaprosił wszystkich przybyłych gości i nauczycieli do wyremontowanego modrzewiowego dworku nazywanego „Domem Kseni”.