Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej

Logo ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WINCENTEGO WITOSA W LEŚNEJ PODLASKIEJ

Logo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Logo Sieci Szkół Rolniczych MRiRW

Dzień Papieski

DZIEŃ PAPIESKI

“(…) żadna trudność i żaden lęk, jakkolwiek wielkie by one nie były, nie są w stanie całkowicie tłumić nadziei, która rodzi się wiecznie w sercach młodych ludzi”. 

 Jan Paweł II

XXIII Dzień Papieski i 45. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża uczciliśmy w naszej szkole montażem słowno – muzycznym, przygotowanym przez  uczniów: Mateusza Jastrzębskiego, Tomasza Panasiuka i Sylwetra Kozłowskiego, pod kierunkiem pani Marty Wiczuk i Ojca Marcina Oparcika, który zaprezentowano 24 października 2023r. przez radiowęzeł szkolny.

Tegoroczny Dzień Papieski przebiegał pod hasłem: „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”.

Słowa „cywilizacja życia” nawiązują do encykliki św. Jana Pawła II – Evangelium vitae (Ewangelia życia).

Wszyscy jesteśmy wezwani, „aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce, w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości” – głosił Jana Pawła II.
Miejmy zatem otwarte serca i pamiętajmy, że życie, które jest zawsze dobrem, zwycięży.

To niezwykłe spotkanie zakończyły: wspólny śpiew „Barki”, kwiaty złożone pod obrazem Jana Pawła II i możliwość obejrzenia wystawy książek popularnonaukowych, biograficznych oraz wydań albumowych związanych z osobą Papieża – Polaka.