Finał Krajowy XLI Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w Kielcach

Podczas targów Agrotech w Kielcach – 08.03.02024r odbył się Finał Krajowy XLI Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Organizatorem tego wydarzenia jest Związek Młodzieży Wiejskiej pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Naszą szkołę reprezentował Mateusz Jastrzębski uczeń klasy IV Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotronikiktóry znalazł się w pierwszej dwudziestce wśród 71 osób z kraju!!!

Wiedzę i umiejętności laureatów eliminacji wojewódzkich sprawdzono w dwóch częściach: pisemnej i praktycznej. Pytania dotyczyły budowy maszyn rolniczych, zabiegów agrotechnicznych, rozpoznawania gatunków nasion roślin hodowlanych, sposobów uprawy, produkcji roślinnej i zwierzęcej, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, BHP w rolnictwie czy środków unijnych.

Mateuszowi gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!