„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Dnia 22 kwietnia 2024 r. uczniowie z klas I – IV naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu nt.: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Szkolenie przeprowadzone zostało przez pracowników Urzędu Celno –Skarbowego w Białej Podlaskiej.
Celem szkolenia było zwrócenie uwagi na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak: uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Uczniowie dowiedzieli się z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych oraz poznali pułapki czyhające na osoby wchodzące w świat gier hazardowych, z których dotychczas być może nie zdawali sobie sprawy.
Działanie skierowane do młodzieży szkolnej zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej dotyczącej zwalczania nielegalnego hazardu, zainicjowanej przez Krajową Administrację Skarbową i objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Hazard?