Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej

Logo ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WINCENTEGO WITOSA W LEŚNEJ PODLASKIEJ

Logo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Logo Sieci Szkół Rolniczych MRiRW

Konkurs Kraszewski 2023

𝙺𝚜𝚒ąż𝚔𝚊, 𝚖𝚢śl, 𝚜ł𝚘𝚠𝚘, 𝚞𝚌𝚣𝚞𝚌𝚒𝚎, 𝚌𝚣𝚢𝚗…

𝚆𝚜𝚣𝚢𝚜𝚝𝚔𝚘 𝚛𝚊𝚣𝚎𝚖 𝚜𝚝𝚊𝚗𝚘𝚠𝚒 𝚍𝚘𝚙𝚒𝚎𝚛𝚘 𝚌𝚣ł𝚘𝚠𝚒𝚎𝚔𝚊.

𝙹ó𝚣𝚎𝚏 𝙸𝚐𝚗𝚊𝚌𝚢 𝙺𝚛𝚊𝚜𝚣𝚎𝚠𝚜𝚔𝚒


17 marca 2023r. w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbył się finał XLII Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Józef Ignacy Kraszewski – jego życie i dzieło”. Patronat Honorowy objął Starosta Bialski Pan Mariusz Filipiuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski. Konkurs objęty jest promocją Województwa Lubelskiego w ramach programu „Warto być Polakiem”. Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach i wymagał poznania bardzo dokładnej biografii pisarza oraz szczegółowej znajomości powieści „Dziecię Starego Miasta” i „Czercza mogiła”.
W muzeum w Romanowie zgromadzili się zwycięzcy szkolnych zmagań z całego województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Usik – uczennica klasy IV Technikum w zawodzie technik weterynarii, która otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe, a Pani Marta Wiczuk podziękowania za przygotowanie młodzieży do konkursu.
W gościnnym muzeum można było także obejrzeć zbiory i wysłuchać koncertu muzycznego pt. „Klasycznie w literaturze i filmie”.