Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej

Logo ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WINCENTEGO WITOSA W LEŚNEJ PODLASKIEJ

Logo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Logo Sieci Szkół Rolniczych MRiRW

Krajowe Dni Pola

W dniach 4-5 czerwca grupa 6 uczniów z klasy trzeciej Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pod opieką pana Mateusza Liniewicza, reprezentowała naszą szkołę na IV Krajowych Dniach Pola w Sielinku.

Poniedziałek to Dzień Młodego Rolnika, w całości poświęcony uczniom szkół średnich, których przybyło półtora tysiąca z całej Polski. Kiedy więc dotarliśmy na miejsce, przywitali nas pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sielinku.

Młodzież spotkała się z Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszardem Bartosikiem, który powiedział: „ Cieszę się, że mamy tyle szkół rolniczych, że ten zawód ma przed sobą przyszłość. Wielu z Was będzie wykonywało tę profesję w przyszłości”.
Następnie uczniowie uczestniczyli w lekcjach polowych poświęconych nowoczesnemu rolnictwu, doradztwu rolniczemu, energii dla rolnictwa czy ogrodnictwu.

Ponadto, mogli obejrzeć na żywo pokazy zwierzęce i polowe takie, jak mechaniczne odchwaszczanie kukurydzy, wpływ zabiegów agrotechnicznych na stan profilu glebowego oraz pokazy drona opryskowego i lokomobili.

Warsztaty tańca i różnobarwne stroje ludowe cieszyły się także dużym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy wzięli również udział w konkursie „Rolniczy kod QR”.

W drogę powrotną ruszyliśmy pełni wrażeń, nowych doświadczeń i inspiracji. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do Leśnej Podlaskiej.