Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej

Logo ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WINCENTEGO WITOSA W LEŚNEJ PODLASKIEJ

Logo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Logo Sieci Szkół Rolniczych MRiRW

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy 10.11.2022r. punktualnie o godzinie 11.11. odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się w akcję „Szkoła do hymnu”, zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Następnie Dyrektor Szkoły Pan Radosław Klekot wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym przypomniał zebranym rangę tego święta jako jednego z dwóch najważniejszych, obok rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, świąt narodowych.
Pan Dyrektor zwrócił uwagę na konieczność zachowania w pamięci tych, którzy walczyli o wolność ojczyzny i docenienia dzisiejszej wolności Polski, szczególnie w obliczu toczącej się wojny na Ukrainie.

Kolejnym punktem wspólnego świętowania był montaż słowno – muzyczny, zaprezentowany przez uczniów, pracujących pod opieką Pani Danuty Kacik i Pani Marty Wiczuk. Młodzież przedstawiła niezwykłą lekcję historii Polski, wzbogaconą polskimi pieśniami patriotycznymi. Uczniowie złożyli także kwiaty i zapalili znicze przy Kamieniu Niepodległości.

11.11.2022r. społeczność naszej szkoły wzięła również udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Leśnej Podlaskiej. Pani Wicedyrektor Beata Kalwarczyk – Warpas, delegacja nauczycieli i uczniów uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.