Panele edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych

W czwartek 15 grudnia 2022 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej oraz Szkoły Podstawowej w Leśnej Podlaskiej wzięli udział w panelach edukacyjnych zorganizowanych w naszej szkole.

Goście mieli okazję uczestniczyć w pokazowych lekcjach języka angielskiego, fizyki, chemii oraz rolnictwa. Wzięli także udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach praktycznych z zakresu weterynarii, gastronomii, architektury krajobrazu i mechanizacji rolnictwa. Wśród zadań jakie uczniowie wykonywali pod okiem nauczycieli zawodu były m.in.: przegląd i obsługa układu elektrycznego w ciągniku, Wykorzystanie drukarki 3D i urządzeń do obróbki materiałów w rolnictwie, obsługa weterynaryjnego aparatu USG, ćwiczenia szycia ran, przygotowywanie słodkich babeczek oraz wykonywanie dekoracji bożonarodzeniowych. Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z funkcjonowaniem i bazą dydaktyczną naszej szkoły, poznali kierunki kształcenia, bazę do praktycznej nauki zawodu, pracownie dydaktyczne oraz park maszynowy.

Mamy nadzieję, że wizyta dostarczyła młodzieży ciekawej wiedzy i pozytywnych wrażeń. Zapraszamy ponownie, zawsze będziecie u nas mile widziani.