Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej

Logo ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WINCENTEGO WITOSA W LEŚNEJ PODLASKIEJ

Logo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Logo Sieci Szkół Rolniczych MRiRW

Tydzień Bibliotek

Pani Monika Kalinka, wspólnie z młodzieżą z koła przyjaciół biblioteki, przeprowadziła 9 maja 2024 r. lekcję biblioteczną w Zespole Placówek Oświatowych im. Żołnierzy mjr. Zenona w Leśnej Podlaskiej. Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2024 oraz współpracy pomiędzy biblioteką szkolną
w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej a Gminną Biblioteką Publiczną w Leśnej Podlaskiej.
W zajęciach uczestniczyły dwie klasy “0”. Pani Monika Kalinka rozpoczęła je pogadanką na temat czytania książek oraz korzyści, płynących z tego działania. Następnie uczennica Dominika Jastrzębska – z drugiej klasy technikum w zawodzie technik weterynarii – przeczytała dzieciom bajkę i zadała do niej kilka pytań. Kolejna część zajęć była poświęcona escape roomom. Na zakończenie spotkania na dzieci czekała niespodzianka, którą same miały odnaleźć w bibliotece. Radości nie było końca, a młodzież, wraz z panią Moniką Kalinką, została zaproszona na kolejne spotkanie.