Uczniowie na Targach Pracy w Białej Podlaskiej

20 września 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Bialskich Targach Pracy, zorganizowanych przez Urząd Pracy w Białej Podlaskiej. Impreza zgromadziła ponad 100 przedstawicieli przedsiębiorców wielu branż z regionu, służb mundurowych, czy uczelni oraz rzeszę osób zainteresowanych pracą oraz rozwojem kariery zawodowej.

Młodzież zdobyła wiedzę nt. możliwości podniesienia kwalifikacji zawodowych, kierunków kształcenia, możliwości pozyskania funduszy na własną działalność gospodarczą oraz zawodów pożądanych na rynku pracy. Uczniowie mieli okazję bezpośredniej rozmowy z pracodawcami, poznania specyfiki danego zawodu i wymagań na różne stanowiska pracy. Chętni mogli dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji do Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Policji. Młodzież uczestniczyła w wykładach o przedsiębiorczości ludzi biznesu, którzy zachęcali do podejmowania własnej działalności gospodarczej i realizowania pasji i zainteresowań.

Korzystając ze sposobności uczniowie odwiedzili także Zakład Rolnictwa Wydziału Nauk Technicznych Akademii Bialskiej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, gdzie poznali strukturę wydziału, kierunki kształcenia oraz bazę dydaktyczną uczelni.

Mamy nadzieję, że wyjazd spodobał się naszym uczniom i ułatwi im, w przyszłości, wybór właściwej ścieżki zawodowej.