Warsztaty klasy I w zawodzie technik weterynarii

W ramach podpisanej umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem w Siedlcach a naszą szkołą, uczniowie klas pierwszych technikum w zawodzie weterynarii mieli okazję odwiedzić Instytut Zootechniki i Rybactwa. Spotkanie odbyło się 17maja 2024 roku.

Podczas  wizyty uczniowie brali udział w zajęciach przygotowanych przez dr inż. Elżbietę Horoszewicz i dr inż. Agatę Danielewicz, przy wsparciu studentów studenckiego Koła Naukowego Sympatyków Zwierząt. Uczniowie zapoznali się  z zasadami udzielania pierwszej pomocy zwierzętom. Mieli również okazję poznać różne aspekty pielęgnacji zwierząt. W pracowni Pielęgnacji Zwierząt dowiedzieli się, jak pielęgnować psy o różnej strukturze sierści. Natomiast w Pracowni Rehabilitacji Sensoryki Zwierząt  poznali sprzęt i metody wykorzystywane w zoofizjoterapii.

Dodatkowo, dzięki uprzejmości opiekuna psa o imieniu Leyla, uczniowie mieli możliwość zapoznać się ze studium przypadku i uczestniczyć w przeprowadzanych zabiegach. Była to dla nich cenna lekcja praktyczna.

Całą wizytę uczniom udało się zakończyć zajęciami z hirudoterapii, czyli terapii wykorzystującej pijawki lekarskie. Pies o imieniu Kłopot miał okazję skorzystać z tej terapii, a uczniowie mogli obserwować ten proces.

Dzięki warsztatom uczniowie mogli lepiej zrozumieć praktyczne aspekty pracy weterynarza i pielęgnacji zwierząt. Wizyta na uczelni była dla młodzieży niezwykle cennym doświadczeniem i doskonalą okazją do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności.

Dziękujemy serdecznie dr hab. inż. Annie Milczarek oraz wszystkim prowadzącym za zorganizowanie wspaniałych warsztatów.