Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej

Logo ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WINCENTEGO WITOSA W LEŚNEJ PODLASKIEJ

Logo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Logo Sieci Szkół Rolniczych MRiRW

Wigilia w internacie

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia jak co roku stały się okazją do spotkania wszystkich mieszkańców internatu, wychowawców oraz zaproszonych gości. Bardzo liczna w tym roku szkolnym społeczność, licząca  aż 51 dziewcząt i 84 chłopców, spędziła środowy wieczór w pięknie udekorowanej stołówce, przy stole zastawionym wigilijnymi smakołykami. Uczniowie,  wspólnie z Panem Dyrektorem Radosławem Klekotem, Panią Wicedyrektor Beatą Kalwarczyk- Warpas, Panią Kierownik Honoratą Godlewską oraz ojcem Marcinem i ojcem Grzegorzem obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów pod opieką wychowawczyni Anny Romaniuk. Wysłuchanie fragmentu Pisma Świętego, wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem oraz składanie życzeń wprowadziły prawdziwie uroczystą atmosferę. Smak barszczu z uszkami i innych tradycyjnych dań sprawiły, że wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt.

Prawdziwą niespodzianką były słodkie upominki, które otrzymał każdy z uczniów. Dla tych grzecznych niech będą nagrodą za wzorowe zachowanie, a tym mającym problemy z przestrzeganiem regulaminu, niech przypominają o konieczności poprawy.

Podczas tego szczególnego wieczoru został również rozstrzygnięty konkurs na najpiękniej udekorowany pokój. Zwycięzcy otrzymali nietypowe wyróżnienie – zwolnienie ze wszystkich dyżurów w internacie. Atrakcyjna nagroda sprawiła, że rywalizacja była zacięta, pomysły na dekoracje- bardzo ciekawe. Zwyciężył pokój numer 5 na pierwszym piętrze. Gratulujemy!!

 Do świąt pozostało już tylko kilka dni oczekiwania, niektórzy twierdzą, że to najpiękniejszy czas w roku. Wigilia w internacie i jej ciepła atmosfera wprowadziły wszystkich w szczególny, radosny nastrój oczekiwania na te rodzinne święta. Oby były spokojne i wesołe we wszystkich domach.