WINCENTY WITOS – PATRON MOJEJ SZKOŁY

Po raz trzydziesty w historii Leśniańskiej Szkoły 07 lutego 2023 roku odbył się uroczysty apel i finał konkursu wiedzy o Patronie Szkoły, przygotowane przez panią Danutę Kacik. Ideą konkursu było przybliżenie uczniom klas pierwszych postaci Patrona Szkoły, historii ruchu ludowego oraz budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa kulturowego. Młodzież przygotowała gazetkę o Wincentym Witosie, obejrzała film dokumentalny pt.„ Być równy innym”, złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem Patrona.

W tegorocznym konkursie „Wincenty Witos – Patron mojej szkoły” zwyciężyła klasa I Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu. W rozgrywkach indywidualnych I miejsce zajęła Izabela Jaroszuk, II miejsce –Maja Andrearczyk, III miejsce – Patrycja Samsoniuk. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczył Pan Dyrektor Szkoły Radosław Klekot.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.