Wycieczka do Warszawy uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej

Uczniowie klas I i II Technikum w zawodach technik weterynarii, żywienia i usług gastronomicznych  oraz mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli 22 listopada w wycieczce dydaktyczno-wychowawczej do Warszawy.

Najpierw odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym, z zapartym tchem, słuchali opowieści o wyjątkowych ludziach i niezwykłych wydarzeniach. Poznali kulisy największej bitwy miejskiej w dziejach Polski oraz oglądali filmy i pamiątki historii.

Następnie udali się do Gamp Paintball Laser Tag, gdzie z karabinem laserowym w dłoni zaznali ekstremalnej dawki adrenaliny. Młodzi ludzie rozwijali  elementy taktyki oraz logistyki, uczyli się  rywalizacji na polu walki, a także współdziałania w zespole.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Escape room i rozwiązywanie zagadek logicznych. Młodzież wykazała się dużą spostrzegawczością, sprytem, umiejętnością współpracy  i kooperacji oraz wysokim poziomem wiedzy ogólnej.

Na zakończenie  uczniowie uczestniczyli w seansie filmowym w kinie Cinema City, gdzie za sprawą technologii 4DX razem z bohaterami filmu odczuwali wrażenia zmysłowe, takie jak: wiatr, woda, błyski wybuchów oraz różnorodne zapachy. Podczas dynamicznych scen filmowych, dzięki symulatorom ruchu zamontowanym w fotelach, odczuwali silne wstrząsy, poruszali się, kołysali i falowali.

Po dniu pełnym wrażeń zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do domów.