Wycieczka dydaktyczna na zajęciach praktycznych

10.05.2023 roku klasa I BT w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki realizowała zajęcia praktyczne u pracodawców.
Młodzież odwiedziła Zakład Obróbki Drewna Pana Piotra Chraszcza w Szpakach Nowych, zajmujący się obróbką drewna surowego i wytwarzający półprodukty dla innych zakładów.

Uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi, zautomatyzowanymi urządzeniami kompletnej obróbki drewna.
Kolejnym punktem było 100- hektarowe Gospodarstwo Rolne Pana Andrzeja Szpury specjalizujące się w tuczu trzody chlewnej. Właściciel gospodarstwa zaprezentował nowoczesną linię do przygotowywania i zadawania pasz oraz bogato wyposażony park maszynowy do prac polowych.

Na zakończenie uczniowie odwiedzili Zakład OMYA Starej Kornicy, który wydobywa i przetwarza kredę do celów rolniczych. Proces produkcyjny polega na wydobyciu kredy z kopalni odkrywkowej, granulowaniu, wysuszeniu i dystrybucji do odbiorców.

Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów wzbogacając ich w praktyczną wiedzę dotyczącą organizowania procesów produkcyjnych w różnych branżach związanych z rolnictwem.
Opieką nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Andrzej Kalinowski i Marek Łucewicz.