Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej

Logo ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WINCENTEGO WITOSA W LEŚNEJ PODLASKIEJ

Logo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Logo Sieci Szkół Rolniczych MRiRW

Wycieczka integracyjna na Paintball

30 maja 2023 roku uczniowie klasy II oraz IV Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki pod opieką pani Patrycji Walczuk i pani Anny Mierzejewskiej wzięli udział w wycieczce sportowo – integracyjnej na Paintball na terenie Prochowni w Białej Podlaskiej.

Pole paintballowe to miejsce, gdzie młodzież miała okazję spędzić aktywnie czas. Celem wycieczki była nie tylko integracja, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności pracy w grupie – budowanie zespołu, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, upowszechnianie sportu, aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady gry w paintball. Młodzież została przeszkolona w zakresie poruszania się w terenie, taktyki oraz zasad strzelania z różnych pozycji. Dzięki tej zabawie uczniowie ćwiczyli strategiczne myślenie, a także rozwijali kondycję fizyczną. Uczniom rozdano kombinezony, maski ochronne do gry w paintball oraz markery wyposażone w kulki wypełnione farbą. Następnie młodzież została podzielona na 2 zespoły, które na polu paintballowym „walczyły” między sobą. W ciągu kilku godzin pod okiem instruktora rozegrali w grupach kilka ciekawych scenariuszy, między innymi: walkę o flagę. Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Na zakończenie wspólnej rywalizacji uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami i zdobytym doświadczeniem. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i z planem kolejnego wyjazdu na pole paintballowe.