Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej

Logo ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WINCENTEGO WITOSA W LEŚNEJ PODLASKIEJ

Logo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Logo Sieci Szkół Rolniczych MRiRW

Wycieczka w góry

W dniach 17-20 października 2023 roku 51-osobowa grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką ojca Marcina Oparcika, pani Magdaleny Kondraciuk, pani Barbary Krupy oraz pani Magdalena Niedźwiedź, uczestniczyła w wyjeździe edukacyjno-krajoznawczym w góry połączonym z pielgrzymką do miejsc kultu Maryjnego.

            Pierwszego dnia, po podróży i zakwaterowaniu w dzielnicy Zakopanego – Harenda, młodzież wybrała się na wieczorny spacer po Krupówkach, aby podziwiać uroki tego miejsca po zachodzie słońca. W kolejnych dniach  uczestnicy wyjazdu zwiedzili Rusinową Polanę, Wiktorówki, Kaplicę na Jaszczurówce, cmentarz na Pęksowym Brzysku oraz najstarszy Kościół w Zakopanem pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Udali się również na Krzeptówki do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie ojciec Marcin odprawił Mszę Świętą w intencji uczniów naszej szkoły. Trzeciego dnia wycieczki uczniowie wybrali się do Zębu – najwyżej położonej wsi w Polsce, skąd Szlakiem Papieskim weszli na Gubałówkę. W drodze powrotnej do Leśnej Podlaskiej zatrzymali się w Górach Świętokrzyskich, na Łysej Górze w Sanktuarium Krzyża Świętego.

            Wyjazd był doskonałą okazją do poznania miejsc dziedzictwa narodowego i kultu religijnego. Grupa wróciła z wycieczki zmęczona górskimi wędrówkami, ale szczęśliwa, pełna wrażeń i wspomnień, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.