Wyjazd edukacyjny uczniów Technikum w zawodzie technik weterynarii do Białej Podlaskiej

21 marca 2023r. uczniowie klas I – III Technikum w zawodzie technik weterynarii, pod opieką nauczycieli zawodu: Pani Anny Zdun i Pani Pauliny Kalinowskiej, uczestniczyli w spotkaniu w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii, Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz w profesjonalnym salonie groomingu dla psów i kotów „Psi Fryz” w Białej Podlaskiej.

W Powiatowym Inspektoracie Weterynarii młodzież naszej szkoły, dzięki uprzejmości Pani Renaty Izdebskiej – Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz jej zastępcy Pani Agnieszki Juchimiuk, poznała działy występujące w placówce, jej funkcje i zadania. Z dużym zainteresowaniem uczniowie słuchali też o pracy lekarzy weterynarii, jak i inspektorów w placówce administracyjnej.

Natomiast w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w szkoleniu na temat nowych zasad identyfikacji i rejestracji zwierząt oraz zapoznali się z funkcjonowaniem internetowego systemu IRZ. Dzięki Panu Łukaszowi Chilczukowi – kierownikowi i pracownikom biura powiatowego uczniowie zdobyli cenną wiedzę.

Z kolei młodzież klasy pierwszej i drugiej spotkała się z Panią Agnieszką Borkowską – właścicielką salonu „Psi Fryz”. Mogli tam obserwować prace związane z pielęgnacją czworonogów. Nasi uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach z groomingu, z których wynieśli wiele przydatnych informacji.

Serdecznie dziękujemy Pani Renacie Izdebskiej – Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii, Pani Agnieszce Juchimiuk, Panu Łukaszowi Chilczukowi kierownikowi i pracownikom biura powiatowego ARiMR oraz Pani Agnieszce Borkowskiej za możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach.

Życzymy Państwu wielu sukcesów zawodowych i liczymy na dalszą współpracę.