Wyposażenie pracowni do praktycznej nauki zawodu technik architektury krajobrazu

Najważniejsze wyposażenie pracowni i warsztatów:

– stoły kreślarskie z ruchomymi blatami,

– podstawowy sprzęt ogrodniczy i do nawadniania,

– ciągnik ogrodniczy Solis 26 z osprzętem,

– przyczepa ogrodnicza,

– kosiarki samojezdne i kosy ogrodnicze,

– podstawowy sprzęt mierniczy,

– programy komputerowe do projektowania w architekturze krajobrazu,

– filmy instruktażowe dotyczące urządzania, pielęgnacji i konserwacji terenów zieleni,

– instrukcje obsługi sprzętu ogrodniczego,

– zestaw przepisów prawa dotyczących urządzania, pielęgnacji i konserwacji terenów zieleni,

– projekty wykonawcze.

Ponadto uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w szkolnej szklarni dydaktycznej. Przy szkole został założony ogród dydaktyczny, ogród botaniczny, ogród skalny, różanecznik, kolekcje roślin, a także ogródek meteorologiczny.

Część zajęć realizowana jest w lokalnych biurach projektowych architektury krajobrazu. Młodzież wyjeżdża także na ogólnopolskie targi tematyczne lub zajęcia na uczelniach wyższych.