Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej

Logo ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WINCENTEGO WITOSA W LEŚNEJ PODLASKIEJ

Logo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Logo Sieci Szkół Rolniczych MRiRW

W dniu 7 lipca odbyła się XLII pielgrzymka Leśniaków, czyli absolwentów Liceum Pedagogicznego im. Stanisława Staszica w Leśnej Podlaskiej, które funkcjonowało do 1969 roku i wykształciło wielu wybitnych nauczycieli i pedagogów.  To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło uczestników, którzy świętowali 55, 60 a nawet 70 rocznicę zdania egzaminu dojrzałości.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w Bazylice Leśniańskiej pod przewodnictwem ojca Łukasza Fladera – przeora klasztoru i proboszcza parafii. W nabożeństwie wzięły udział poczty sztandarowe Liceum Pedagogicznego oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej. To piękny gest, który podkreślił związek tych placówek z lokalną społecznością oraz wzmocnił dialog międzypokoleniowy.

Po Mszy uczestnicy spotkali się w budynku szkoły. Pani Wicedyrektor Beata Kalwarczyk-Warpas serdecznie przywitała wszystkich obecnych i podziękowała za przybycie oraz kultywowanie wieloletniej już tradycji. Absolwenci podkreślili, jak ważne jest, aby zachować pamięć o swoich szkolnych latach i nauczycielach, którzy mieli ogromny wpływ na ich życie.

Podczas spotkania uczestnicy wspominali swoje młodzieńcze lata, wspominali nauczycieli, pierwsze miłości, koleżanki i kolegów. Ze wzruszeniem oglądali kroniki, opowiadali historie swojego życia, dzielili się tym, jak potoczyły się ich losy po opuszczeniu murów Liceum Pedagogicznego. Wszyscy wyrazili nadzieję, że za rok spotkają się ponownie, kontynuując wieloletnią tradycję.

Nie zabrakło również emocji i wzruszeń. Absolwenci odśpiewali “Leśniańskiego Walczyka” – pieśń, która do dziś jest wykonywana przez młodzież ZSCKR podczas apeli i uroczystości szkolnych. To piękny hołd dla swojej alma mater i wspólnego dziedzictwa.

Pielgrzymka Leśniaków to nie tylko spotkanie starych znajomych, ale także okazja do refleksji nad przeszłością i przyszłością. Dzięki takim wydarzeniom tradycja i więź między pokoleniami zostają wciąż pielęgnowane.

 

Życzymy wszystkim absolwentom Liceum Pedagogicznego w Leśnej Podlaskiej dalszych sukcesów i wielu pięknych chwil spędzonych razem!